Yaklaşan 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel hemen her platform kampanyalar, etkinlikler düzenlerken güzel bir organizasyona da İstanbul Modern Müzesi imza atıyor. Kadın ziyaretçilerine 8 Mart gününe özel atölye çalışmaları, rehberli turlar ve sinema gösterimi hediye eden İstanbul Modern, mağazasından alışveriş yapanlara da özel hediyeler sunacak. Ayrıca o güne özel İstanbul Modern Cafe by Coffee Manifesto’da tüm kadınlara %10 indirim uygulaması bulunacak.

Kadınlar Gününe Özel Etkinlikler

Lütfi Özkök - Portreler
Lütfi Özkök – Portreler

Yapılacak özel atölye çalışmasında katılımcılar cansız mankenler üzerinde kumaş ve kartonlar ile hayali bir karakter yaratacak. “Bireysel Varoluş” teması üzerinde odaklanılarak yapılacak bu atölye çalışması katılımcıların unutamayacakları anlara ev sahipliği yapacağa benziyor.

Kadınlar günü etkinliklerinden birisi de özel film gösterimi olacak. Yönetmenliğini Ildikó Enyedi’nin yaptığı “Benim 20. Yüzyılım” isimli film o gün için ziyaretçilere özel gösterimde olacak.

Bir diğer etkinlik de ücretsiz olarak düzenlenecek rehberli tur. Bu tur kapsamında “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkatlar” ile “Lütfi Özkök: Portreler” eserleri incelenecek. Etkinliklerden atölye çalışmaları ve film gösterimleri kontenjanlar ile sınırlı olduğu için İstanbul Modern Web sitesi üzerinden ulaşacağınız iletişim numarası ile ücretsiz kaydınızı oluşturabilirsiniz. Bunun dışında gün boyunca ücretsiz müze girişlerinden yararlanabilirsiniz.

Kaynak: İstanbul Modern